Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
Бібліотека-філія для дітей
Заболоттівська публічна бібліотека
Дитячий відділ публічної б-ки смт Заболоття
Б-ка-філія с. Гірники 
Публічна б-ка с. Видраниця
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Оксана Олексіївна Григорук

Біографія

     Григорук Оксана Олексіївна народилася 27 січня 1930 року в селі Мизове Старовижівського району Волинської області в родині робітника.  Середню освіту здобула в 1949 році. Продовжила навчання в Рівненському педагогічному інституті, де опанувала професію вчителя російської мови і літератури. Стаж педагогічної роботи – 39 років.

        Нелегка, але романтична професія педагога все життя наповнювала її серце любов’ю до людей, зароджувала незмірне бажання творити добро, пробуджувала любов до величі і краси рідного краю та його мови.

      Літературні спроби з’явились у неї ще на початку педагогічної діяльності. З-під її пера вийшли статті та оповідання «Не шукайте мене, мамо», «Ой не світи, місяченьку», «Не гасіть свічок», «Людина за бортом», «Калиновий цвіт», «Зорі гаснуть на світанні» та ряд інших.

      Пише Оксана Григорук українською та російською мовами. В її творчості – різнопланова тематика, художня образність, багатство лексики, метафоричне різнобарв’я. Перша збірка «Довічне чекання» побачила світ у 1999 році, друга – «Немеркнущий свет» у цьому ж році, російською мовою.

     Авторку хвилює тематика боротьби українського народу за своє визволення, нашого сьогодення та інтимна лірика. Вона так розкриває своє серце і душу, що допомагає читачеві згадати минуле, зрозуміти сьогодення і заглянути в майбутнє.

       Оксана Олексіївна не ставить за мету примусити читача думати так, як вона. Але саме це відбувається, коли читаєш її правдиві, відверті слова. З часом навіть забуваєш, що це не твої вірші. Все стається само собою, коли спостерігаєш вечірній небокрай або милуєшся чудовою поліською природою, чи співчуваєш дівчині, яка сумує з того, що коханий не зрозумів палкого почуття.

    Звичайні, прості слова нашої солов’їної мови так гарно змальовують все, що оточує, що хочеться до нього доторкнутися чи взяти в руки пензля і передати цю часточку природи барвами фарб.

       Проте поезії носять оптимістичний, життєрадісний характер і овіяні чистою романтичною свіжістю.

       І які б вітри-бурі не проймали нашу живу душу, вони не повинні зламати дивоцвіт людської доброти, розсудливості, вірності.

Григорук О.О.  Немеркнущий свет. / О.О. Григорук. -  Луцьк: «Надстир’я», 1999. – 51 с.

Григорук О.О.  Калиновий цвіт. Поезії, проза. / О.О. Григорук. -  Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2005. – 88 с.

Григорук О.О.  Довічне чекання. Вірші, гуморески. / О.О. Григорук. -  Луцьк: «Надстир’я», 1999. – 54 с.

 

Корсак Іван Феодосійович
Іван Феодосійович Корсак

Біографія

Народився 15 вересня 1946 року у смт Заболоття Ратнівського р-ну Волинської обл. Освіта агрономічна та журналістська. Редагував газету «Радянське Полісся» в м. Камінь-Каширському (1975-1990), «Народна трибуна» в м. Луцьку (1990-1995), з 1996 року - шеф-редактор газети «Сім'я і Дім». З 2011 року Іван Корсак – член правління Національної спілки письменників України, член редколегії газети «Літературна Україна».

Іван Корсак – лауреат премії імені В’ячеслава Чорновола 2007 року (за книгу «Гетьманич Орлик»), премії імені Агатангела Кримського (за книгу «Імена твої, Україно», 2008), Міжнародної літературної премії імені Гоголя («Тріумф», 2008), Міжнародної премії імені Г.Сковороди (2009), Міжнародної премії імені Д. Нитченка (2010). Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом Архистратига Михаїла, орденом Юрія Переможця, депутат Волинської обласної ради трьох скликань. Почесний громадянин міст Луцька і Каменя-Каширського. Нині працює шеф-редактором газети «Сім’я і дім».

 

  
Корсак Іван. Капелан армії УНР : роман / І. Ф. Корсак. - К.: Ярославів Вал, 2009. - 176 с.
Корсак, Іван. Немиричів ключ : роман / Іван Корсак. - К.: Ярославів Вал, 2012. - 208 с. - (Серія «Українська Кліо»)
Корсак, Іван Завойовник Європи : роман/ Іван Корсак ; художнє оформл. Ігоря Женченка. — К.: Ярославів Вал, 2011. — 160 с.
Корсак, Іван. Тиха правда Модеста Левицького / Іван Корсак. — К. : Ярославів Вал, 2009. — 166 [2] с.
Корсак, Іван. Корона Юрія ІІ : роман/ Іван Корсак ; художнє оформл. Ігоря Женченка. — К. : Ярославів Вал, 2011. — 148 [4] с.
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
...