Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
Районна б-ка смт Ратне для дітей
Публічна б-ка смт Заболоття
Дитячий відділ публічної б-ки смт Заболоття
Б-ка-філія с. Гірники 
Публічна б-ка с. Видраниця
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Листопад » 13 » «Чорна сповідь моєї Вкраїни»
13:26
«Чорна сповідь моєї Вкраїни»
Горить свіча. І випікає серце її вогонь.
І серце скапує сльозами в пригорщі долонь…
Нема від серця сліду – тільки світло –
Яскраве й тепле, наче подих свічки…
Горить свіча… А може, то душа?...

Пам’ять нескінченна книга, в яку зафіксовано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок списано криваво-чорними письменами: читаєш і здригаєшся від жаху. Особливо вражають ті, де викарбувано слово про голод.
Осінь 1932 року стала для українського народу межею неймовірно жорстокого повсякдення: кому до рятівного житнього хліба урожаю 1933 року, кому до миті останнього подиху. Влада забрала у людей все. Все , до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спланований на фізичне винищення селян, українців. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Голод 1932-1933 років став для українців тим, чим був голокост для євреїв.
Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі колективні могили. І цей колективний голод, холод, біль і страждання ось уже 80 літ кровоточать у серцях тих, хто пережив страшні роки.

Пропонуємо вашій увазі книжкову виставку: «Чорна сповідь моєї Вкраїни» за розділами:
1. «Без права на забуття»
2. «Свідчення очевидців»
3. «Трагічні сторінки голодомору в українській літературі»
4. «Інтернет про голодомор».
«Без права на забуття»

Чорна книга України  [Текст] / упоряд., ред. Ф.Зубанича. – Київ : Вид. центр "Просвіта", 1998. - 784 с.
Тоталітарна система тягнеться за нами, як кайдани, яких ми ще остаточно не позбулися, а тільки перепиляли ланцюги. Злюмпенізований народ ( це не вина його, а біда!) більше пам'ятає ковбасу по 2.10, як голодомор чи сталінщину. Важко врятувати свідомість народу спільними зусиллями інтелектуалів-політиків, економістів, бізнесменів, інтелігенції - тому Демократична партія України звернулася через пресу до наших громадян, аби вони самі написали "Чорну книгу Україну" - про те, як тоталітарна система пройшлася по їх долях, долях їхніх родин у XX столітті.
Результату того звернення не сподівався ніхто із ініціаторів: таку унікальну, вбивчу книгу міг написати лише народ. Втім, ось вона перед вами: читайте, плачте, аби цього більше ніколи не повторилося.

Голодомор 1932–1933 років в Україні [Текст] :  документи і матеріали / Упоряд. Р. Я.Пиріг; НАН України. Ін-т історії України. – К. :  Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2007. – 1128 с.
У книзі вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Подано документи Політбюро ЦК ВКП(б) і Політбюро ЦК КП(б)У, РНК СРСР і РНК УСРР, місцевих партійних та радянських органів, установ ДПУ, суду, прокуратури, міліції; листування Й. Сталіна, Л. Кагановича, В. Молотова, С. Косіора, В. Чубаря та інших; численні звернення селян - листи, заяви, скарги, прохання. Публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голоду. Вміщено також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості.

Голод в Україні  [Текст] : Вибрані статті / Упоряд. Н.Дюк. — Луцьк :  ВМА «Терен», 2006. —
164 с.

Штучний голод 1932-1933 років, запроваджений верхівкою комуністичного тоталітарного режиму в Україні, був моторошним знаряддям знищення мільйонів. Ця книга містить збірку статей, котрі допоможуть описати й пояснити страшну трагедію тим, хто живе на цій багатостраждальній землі сьогодні.

Кульчицький С. Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид: труднощі усвідомлення  [Текст] / С. Кульчицький. – К. : Наш час , 2007 . –  424 с.
"На підставі багатьох документів і свідчень автор встановлює, що Голодомор 1932-1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої під хлібозаготівлі каральної акції з вилучення у селян всього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосував цю терористичну акцію в багатьох регіонах СРСР в ситуації гострої кризи і голоду, які були наслідком здійснюваної Кремлем прискореної "революції згори".
Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелігенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.

Український хліб на експорт: 1932—1933  [Текст]  / Ред. М. Іщенко , В.Сергійчук. –  К. : ПП Сергійчук М.І, 2006р. –  432 с.
На основі невідомих документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в 1932—1933 роках через експорт нашого хліба.

Конквест Р. Жнива скорботи. Радянська колективізація і голодомор [Текст] / Р.Конквест. –  Луцьк: ВМА «Терен», 2007. –   456 с.
Колективізація і голодомор 1929–1933 років — ця чи не найжахливіша соціальна катастрофа нашого століття призвела до більших жертв, ніж перша світова війна. То й була справжня війна радянського режиму проти власного народу, відлуння якої чутно й дотепер. «Жнива скорботи» — переконлива спроба відтворити для широкого загалу якомога повнішу картину цієї трагедії. Автор книжки — один із найвідоміших західних дослідників радянської історії Роберт Конквест — написав її тоді, коли не тільки в колишньому СРСР, а й багатьма на Заході не визнавався навіть самий факт голодомору.
«Свідчення очевидців»

Володимир С. Як нас морили голодом [Текст] : Вид. 3-е, доповнене / С.Сергійчук . – К. : ПП Сергійчук М. І., 2006.  –  392 с. 
На основі невідомих до недавнього часу документів з колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу у ХХ ст. через штучні голодомори, організовані більшовицькою владою.
Уперше в одному дослідженні мовою документів розповідається про голодомори 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Крім того, подано документи про спробу комуністичної режиму приховати перед світом правду про голод в Україні і розповідається про зусилля українців у діаспорі, які домагалися визнати цю трагедію геноцидом нашого народу і добилися цього від найвідоміших правників західного світу.

Верстюк В. Голодомор – геноцид українського народу 1932-1933 рр. [Текст] / В. Верстюк, В. Тиліщак, І. Юхновський. – К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2008.- 25 с. : іл.
Книга у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 19321933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної партії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства.
Книга написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.

Український голокост. 1932-1933. Свідчення тих, хто вижив [Текст] / Упоряд. Ю.Мицик, Л.Іваннікова. –   К. : Видавничий дім «Києво-Могилянська академія» 2007р.  –  504 c.  
У книзі вміщено свідчення тих, хто пережив одну з найжахливіших трагедій в історії людства - голодомор-геноцид 1932-1933 pp., спрямований на вигублення українського народу.
Спогади, які збиралися понад 10 років, дають змогу побачити дію страхітливого механізму знищення українського селянства, відновити замовчувані досі сторінки історії рідного краю.

Лиха коса голодомору: 1932-1933 [Текст] / П. П. Панченко, М. О. Багмет, М. А. Журба та ін. – К. : Україна, 2008.–432 с.
У книзі трагедія Голодомору 1932-1933 років висвітлюється як у загальноукраїнському, так і у регіональних аспектах. Авторський аналіз органічно доповнюється численними архівними документами, спогадами очевидців страшної трагедії.

Голодомор 1932-1933 рр. в Україні очима дослідників і свідків : Чернігівщина [Текст] : Зб. матеріалів / Упоряд. С. В. Бутко, В. М. Бойко, Т. П. Демченко.  –  Чернігів : ЦППК ,  2008. –  160 с.
  У збірнику вміщено документи, свідчення очевидців і деякі інші матеріали про один з найбільших злочинів в історії людства – Голодомор 1932-1933 рр. в Україні – на території Чернігівської області. Дані факти й наукові інтерпретації дають можливість розглянути трагічні події у вимірі людяності.


«Трагічні сторінки голодомору в українській літературі»

Гончар О. Вибрані твори  [Текст] : У 4т. Т.1 / О. Гончар.  – К. : Сакцент Плюс, 2005. –  736 с.
До другого тому творів Олеся Гончара увійшли романи «Циклон», де герої діють під час боротьби із стихійним лихом у районі Карпат, і «Твоя зоря», у центрі якого — образ патріота й інтернаціоналіста, людини з глибоко розвинутим почуттям гідності й честі, а також повісті «Микита Братусь» і «Далекі вогнища».

Самчук У.  Марія  [Текст] : Хроніка одного життя   / У.Самчук. –  К. : Смолоскип, 2009. – 224 с.
Роман-спалах "Марiя" найсенсацiйнiший з усiх творiв У.Самчука. У 1933 р. світову громадськість потрясло нечуване в історії лихоліття, яке спало на голову українського народу – організований сталінсько-більшовицькою системою СРСР голодомор, що призвів до кількісного зменшення українців на одну п'яту, — сучасні дослідники обчислюють кількість жертв порядком 7,5-8 мільйонів. Це була перша велика акція геноциду, спрямована саме проти українського народу. „Марія” – перший в українській літературі художній твір про примусову колективізацію, так зване розкуркулення справжніх господарів землі, про голодомор 1933 року.

Багряний І. Тигролови; Марітурі [Текст]  / І. Багряний. –  К. :  Наук. думка, 2004. –  368 с.
У книзі вміщено роман "Тигролови" та драматичну повість "Морітурі" відомого українського письменника Івана Багряного.

Барка В. «Жовтий князь»  [Текст] : Поезія, повість  / В. Барка. – К. : Наук. думка, 2003. – 304 с.
У книзі вміщено поезії В. Барки та повість "Жовтій князь" - високомистецький твір про голод в Україні 1932-1933 років.

«Інтернет про голодомор»

Інтернет про геноцид українського народу

http://www.ukrajinci.hu/holod/
"Голодомор”
На сайті представлено матеріали міжнародних конференцій, присвячених голодомору 1932 – 1933 р.р. в Україні. Вміщено інформацію про масштаби та наслідки трагедії, а також фотогалерею "Світлини”.
Мова сайту: українська.

http://www.fraza.com.ua/zametki/
"Фраза”
Сайт містить публікації з періодичних видань про Голодомор в Україні .
Мова сайту: російська.

http://www.ukraineinfo.us/
"Ukraine info”
Сайт містить відомості щодо Голодомору 1932–1933 р.р. в Україні: історичні факти, постанови Верховної Ради України, рекомендації Парламентських слухань України, звернення Президента України, а також архів документів, пов’язаних з Голомором в Україні.
Мова сайту: українська.

http://www.archives.gov.ua/
"Голодомор в Україні 1932-1933”.
Викладено контекст трагедії згідно офіційних документів з фондів кінофотоархіву України (ЦДКФФА) ім. Г. Пшеничного. Представлено публікації з періодичних видань та огляди інших інформаційних джерел.
Мова сайту: українська, англійська.

http://ua.mrezha.ru/
"Единая Русь: Подлинная история Украины”.
Представлено статтю Ю. Федоровського "Деякі питання історіографії "Голодомору” в електронному варіанті.
Мова сайту: українська, російська.

http://korolenko.kharkov.com/
"Листопад”
На сайті представлено електронну версію бібліографічного покажчика "Голодомор в Україні 1932 – 1933 р.р., який всебічно висвітлює одну з найтрагічніших сторінок історії України.
Мова сайту: українська.

http://memorial.kiev.ua/
"Меморіал ім. В. Стуса”
Матеріали сайту розповідають про геноцид українців: голодомори, репресії, депортації. Представлено документальні свідчення постраждалих.
Мова сайту: українська.

http://www.golodomor.org.ua/
"Уроки історії: Голодомор в Україні 1932 – 1933 р.р.”
Сайт присвячено пам’яті жертв голодомору в Україні 1932 – 1933 р.р.
Мова сайту: українська.

http://www.ukrainianworldcongress.org/Holodomor/
"Світовий конгрес українців”
Сайт містить відомості щодо вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні у різних країнах світу.

http://www.ukrembassy.cz/ua/
Представлено інформацію про основні заходи, здійснені в світі у 2003 р. На відзначення 70-ї річниці Голодомору в Україні.
Переглядів: 543 | Додав: Олександр | Теги: ратне, 2013, бібліотека, Голодомор
Всього коментарів: 0
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
...