Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
Районна б-ка смт Ратне для дітей
Публічна б-ка смт Заболоття
Дитячий відділ публічної б-ки смт Заболоття
Б-ка-філія с. Гірники 
Публічна б-ка с. Видраниця
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Листопад » 7 » Міжетнічне порозуміння – одна з умов стабільності та єдності громади
21:40
Міжетнічне порозуміння – одна з умов стабільності та єдності громади
Заступник голови райдержадміністрації Іван Бурко відвідав представників ромської національної громади в селищі Заболоття.
Так як ця етнічна група характеризується низьким рівнем соціального, медичного, житлового забезпечення на відвідинах сім’ї були присутні представники соціальних служб району.
Іван Михайлович оглянув умови проживання родини, які виявилися задовільними. Поцікавився посадовець здоров’ям та навчанням дітей, яких в сім’ї п’ятеро. Двоє з них ще зовсім маленькі, двоє виховуються в дитячому садку та ще один, найстарший, навчається в школі. За словами батьків діти відвідують дитсадок та школу постійно. На запитання Івана Бурка про відносини з іншими жителями Заболоття члени сімейства відповіли, що ставляться в селищі до них нормально і з приводу приналежності їх до іншої етнічної групи ніяких непорозумінь не виникає.
Поспілкувався заступник голови райдержадміністрації з заступником директора з навчально-виховної роботи дошкільного підрозділу навчально-виховного комплексу селища Заболоття Катериною Свербою. Вона розповіла, що діти з цієї сім’ї відвідують дошкільний заклад нерегулярно, трішки замкнуті, тому з ними працює психолог і, взагалі, уваги приділяють їм більше.
Посадовець відмітив, що для поліпшення соціально-економічного становища ромської етнічної групи Президент України своїм Указом схвалив Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, а урядом затверджено план заходів щодо її реалізації, який покликаний забезпечити комплексний підхід в процесі практичного вирішення проблем ромів у сферах правового, соціального захисту та зайнятості, освіти, охорони здоров’я, забезпечення житлом, культури та інформаційної підтримки, сприяти всебічній інтеграції ромів в українське суспільство та адаптації.
Взагалі, питання міжетнічних стосунків є актуальним для нашої країни, оскільки на території країни проживають представники понад 130 етнічних груп.
У 2013 році реалізація заходів із збереження та розвитку культур національних меншин здійснюється в рамках бюджетної програми "Заходи з відтворення культури національних меншин, заходи Української Всесвітньої Координаційної Ради, заходи з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, заходи щодо встановлення культурних зв’язків закордонних українців з українською діаспорою".
Задовольняє держава і освітні потреби національних меншин, зокрема, забезпечує доступність, безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; надання державних стипендій і пільг учням і студентам. При цьому особи, які належать до національних меншин, мають рівний із етнічною більшістю доступ до освіти всіх рівнів.
Оскільки конфлікти, які виникають на ґрунті національної чи релігійної нетерпимості є найбільш руйнівними, масштабними та небезпечними, державна політика повинна бути направлена на упередження будь-яких проявів ксенофобії та її складових: українофобії, русофобії, ісламофобії, антисемітизму тощо. Дотримання принципів терпимості до чужого способу життя, звичаїв, вірувань є умовою стабільності та єдності громади.
На шляху до євроінтеграції Україна проводить значну роботу щодо адаптації до загальноєвропейських норм національного законодавства,  у першу чергу - в сфері прав людини, складовою якої є захист прав національних меншин. У зв’язку з цим загальні демократичні принципи, ідеали гуманізму, терпимості мають бути все більш поширені у суспільстві та підтримані органами державної влади на місцях.
Президент України запевняє, що буде підтримувати всі починання, спрямовані на міжетнічне і міжконфесійне порозуміння, упередження проявів нетерпимості на національному ґрунті.

Переглядів: 393 | Додав: Олександр | Теги: райдержадміністрація, Заболоття, ратне
Всього коментарів: 0
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
...