Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
Районна б-ка смт Ратне для дітей
Публічна б-ка смт Заболоття
Дитячий відділ публічної б-ки смт Заболоття
Б-ка-філія с. Гірники 
Публічна б-ка с. Видраниця
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Грудень » 16 » Приватний підприємець і державна служба зайнятості: взаємовигідна співпраця
10:11
Приватний підприємець і державна служба зайнятості: взаємовигідна співпраця
Тема взаємовигідної співпраці приватних підприємців і державної служби зайнятості була обговорена на семінарі-нараді з працівниками районного центру зайнятості за участю голови районної державної адміністрації В'ячеслава Лавренюка та заступника голови райдержадміністрації Івана Бурка.
Бізнес як сектор економіки відіграє важливу роль у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства. Саме задля збільшення кількості нових робочих місць з 1 січня працює новий Закон України «Про зайнятість населення», який сприяє розвитку підприємництва, стимулюванню інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки.
Директор районного центру зайнятості Іван Миронюк, окреслив два основних напрямки роботи центру зайнятості з приватними підприємцями. Один з них - це налагодження та зміцнення взаємовигідних партнерських відносин як з роботодавцями, другий - підтримка і розвиток підприємницької ініціативи серед безробітних задля започаткування власної справи.
Роботодавці стосовно державної служби зайнятості є партнерами в реалізації державної політики зайнятості населення. Вони забезпечують центри зайнятості інформацією про вакантні робочі місця, а також є клієнтами державної служби зайнятості щодо формування персоналу підприємств, організацій та установ.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Людмила Данилевич розповіла, що для задоволення кадрових потреб використовуються адресний підхід в роботі з кожним підприємцем, підприємством, установою та організацією. Так, протягом 2013 року ними зареєстровано 872 вакансії, 749 з яких уже укомплектовані, а це 86% від загальної потреби.
У питанні започаткування власної справи районний центр зайнятості проводить масштабну роботу. Це орієнтація безробітних на самозайнятість та підприємництво шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю на організацію власного бізнесу, навчання безробітних основам бізнесу.
З початку 2013 року центром зайнятості було направлено 20 осіб на підвищення кваліфікації за навчальною програмою „підприємець-початківець”, і 19 з них отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю та розпочали власну справу. На ці цілі використано 241 тис. грн. Безробітні відкривали власний бізнес у сферах торгівлі, надання послуг, транспортнихперевезень тощо.
Так, наприклад, Тамара Глушневська, приватний підприємець, дізнавшись про державну підтримку підприємницької ініціативи звернулась в центр зайнятості. Отримала інформаційні та консультаційні послуги, пройшла профнавчання, успішно захистила бізнес-план та одержала одноразову допомогу по безробіттю для започаткування власної справи – торгівлі промисловими товарами та надання послуг (ксерокопіювання). «Вести бізнес – не так просто. Зробити власний крок, з прораховуванням усіх ризиків ведення приватної справи, потребує неабиякої сили волі. Та за початкової державної підтримки це можливо», - розповідає Тамара Іванівна. Приватний підприємець Олексій Омельченко, який теж скористався послугами центру зайнятості щодо організації власного бізнесу також радить незайнятому населенню звертатись за кваліфікованою допомогою до працівників центру зайнятості.
Прогнозується, що в районі збережеться тенденція до збільшення кількості фізичних осіб-підприємців та малих підприємств і відповідно зростатиме чисельність працівників на малих підприємствах.
Іван Миронюк зазначає, що реалізація політики підтримки розвитку малого та середнього бізнесу та самостійної зайнятості населення відбувається шляхом забезпечення доступності суб’єктів малого підприємництва до кредитних ресурсів для започаткування та ведення бізнесу; забезпечення супроводу суб’єктів малого підприємництва з питань організації та провадження підприємницької діяльності; надання безробітним одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи; дії освітніх проектів „Зимової агрошколи”, „Школи підтримки культури і туризму”; створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та надання розширених послуг по обробітку землі окремими підприємцями; розвитку транспортної, сервісної та соціальної інфраструктури для стимулювання заінтересованості інвесторів; інформування населення через засоби масової інформації про успішних підприємців.
Іван Артемович розповів про державні гарантії, які передбачає нова редакція Закону «Про зайнятість населення». Зокрема, щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого на нове робоче місце безробітного. Цілий рік економити на внесках можуть ті роботодавці, котрі братимуть на роботу не менше ніж на два роки громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Рік не платити єдиний внесок також можуть представники малого бізнесу за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності не менше ніж на два роки.
Загалом ця нова послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців створювати нові робочі місця, офіційно оформлювати працівників у штат, виплачувати їм легальну заробітну плату та забезпечувати соціальні гарантії.
Учасники семінару-нараду обговорили питання розвитку ринку праці району, розвитку туристичної галузі, рекреаційно-туристичного підприємництва, здійснення оплачуваних громадських робіт, стан заборгованості про страхових внесках, здійснення професійної підготовки безробітних шляхом стажування на робочому місці. Вячеслав Лавренюк, резюмувавши семінар-нараду зазначив: «Районний центр зайнятості – той міст, який з’єднує роботодавця і людину, яка шукає роботу. Тож партнерство центру зайнятості з роботодавцями забезпечує безробітних надійним місцем роботи, а підприємства – якісними кадрами. Сприяння ефективній зайнятості населення шляхом стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці прописано і в новій соціальній ініціативі Президента України».
Категорія: Новини селища | Переглядів: 562 | Додав: Олександр | Теги: центр зайнятості, ратне, бібліотека
Всього коментарів: 0
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
...