Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
Районна б-ка смт Ратне для дітей
Публічна б-ка смт Заболоття
Дитячий відділ публічної б-ки смт Заболоття
Б-ка-філія с. Гірники 
Публічна б-ка с. Видраниця
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Листопад » 29 » Соціально-відповідальний бізнес - основа розвитку держави
10:39
Соціально-відповідальний бізнес - основа розвитку держави
27 листопада відбулось засідання ради підприємців Ратнівського району за участю голови райдержадміністрації Вячеслава Лавренюка, заступника голови райдержадміністрації Івана Бурка, голови ради підприємців Володимира Сарапіна, членів ради та запрошених.
Голова районної державної адміністрації Вячеслав Лавренюк, відкривши засідання Ради, запросив присутніх до обговорення питань, які стосуються соціальної відповідальності бізнесу та останніх подій навколо підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Вячеслав Володимирович наголосив, що соціально-відповідальний бізнес в районі, так як і в державі вцілому, не є розвинутий на достатньому рівні. Тому аби змінити ситуацію на краще, Президент України своїм указом наприкінці червня доручив розробити Стратегію соціальної відповідальності бізнесу в Україні. Наразі низка громадських організацій разом з Українським союзом промисловців і підприємців підготували концепцію майбутньої стратегії. «Держава повинна побудувати таку систему стосунків між владою і бізнесом, яка б створювала мотивацію», - вважає Віктор Янукович.
На думку очільника району соціальна відповідальність бізнесу повинна сприяти сталому розвиткові, у тому числі здоров'ю і добробуту громадян району, відповідати чинному законодавству і міжнародним нормам поведінки, захищати права людини, навколишнє середовище, права споживачів, розвивати місцеві громади і співпрацювати з ними, трудові відносини мають здійснюватися в межах правового поля.
Заступник голови райдержадміністрації Іван Бурко запропонував присутнім внести зміни до складу районної ради підприємців. До складу ради підприємців включено директора СТЗОВ «Ратнівський аграрій» Валентина Чернецького, голову районного осередку платників податків Віктора Романика та голову районної ради роботодавців Анатолія Дудіка.
Головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та туризму райдержадміністрації Олександр Панасюк ознайомив присутніх зі станом та перспективами розвитку підприємництва в районі.
Він зазначив, що підприємницька діяльність з кожним роком відіграє більш вагому роль в економічному розвитку району. Детальний аналіз роботи підприємців показує, що є досить значні резерви наповнення бюджету, зокрема, один із них - це легалізація робочих місць.
Вагомою є державна підтримка розвитку підприємництва через районний центр зайнятості, який здійснює навчання підприємців-початківців. Так протягом січня – жовтня поточного року центром зайнятості було направлено 17 осіб на підвищення кваліфікації за навчальною програмою «підприємець-початківець», які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для заняття підприємницькою діяльністю на суму  183,6 тис. грн.
Таким чином, малий бізнес району є не лише базовим для створення нових робочих місць, а й однією із найвагоміших сфер економіки району.
Директор Ратнівського районного центру зайнятості Іван Миронюк наголосив, що соціально-відповідальний бізнес починається із свідомості кожного підприємця (роботодавця), їх відповідального ставлення та розуміння сутності соціальних проблем. Саме «прозорий» підхід до ведення бізнесу відіграє не останню роль у початковому формуванні соціально-відповідального бізнесу району. Він акцентував увагу на важливості легалізації трудової діяльності як найманої праці, так і самих роботодавців.
Начальник Ратнівської об’єднаної державної податкової інспекції Богдан Шинкарчук, розповів про проект Закону «Про легалізацію доходів юридичних та фізичних осіб», відповідно до якого передбачається подання «нульової» декларації про доходи, що дасть можливість прозорого висвітлення доходів та прибутків як юридичних, так і фізичних осіб. Богдан Миколайович повідомив присутнім про однин із напрямів модернізації інформаційної системи податкової інспекції, що включає в себе запровадження нового електронного сервісу з надання електронних послуг, який дозволить платникам податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.
Оскільки, на сьогоднішній день питання легалізації праці – є найболючішим, Богдан Миколайович також вніс пропозицію стимулювати роботу комісії з питань забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, щодо здійснення перевірок роботи як приватних підприємців так і підприємств різної форм власності. Ведення легального бізнесу, крім сплати єдиного соціального внеску працівників до пенсійного фонду, передбачає сплату податків, які є основним джерелом наповнення бюджетів різних рівнів. Вячеслав Лавренюк, доручив переглянути склад комісії, регламент її роботи та акумулювати її діяльність.
Завідувач сектору центру надання адміністративних послуг Людмила Волот розповіла про діяльність ЦНАПу, ознайомила присутніх з переліком послуг, які надаються, та націлила підприємців на плідну співпрацю.
Начальник управління пенсійного фонду Лідія Михалевич звернула увагу членів Ради підприємців на обов’язковість сплати Єдиного соціального внеску для отримання в майбутньому пенсій працівниками.
Начальник відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Леонід Залузький розповів алгоритм дії у разі виникнення нещасних випадків на підприємствах. Також наголосив, що здійснення перевірок страховим експертом має на меті надання методичної допомоги. Надав перелік першочергової документації з охорони праці.
Усі присутні взяли участь в обговоренні найбільш хвилюючих питань, зокрема, залучення інвесторів для ведення бізнесу, специфіки побудови роботи в сільській та міській місцевостях району, орендної  плати за землю, відсутності кваліфікованих кадрів, які б могли працювати на новітньому устаткуванні та ін.
Вячеслав Лавренюк нагадав присутнім, що 28-29 листопада відбудеться саміт "Східного партнерства" в м. Люблін. «Незважаючи на те, що держава призупинила підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом курс для України на євростандарти є незмінним. На цьому наголошує  Президент України Віктор Янукович: «Альтернативи побудові суспільства європейських стандартів в Україні немає», - зазначив Вячеслав Володимирович. Усі присутні підтримали керівника району.

Переглядів: 366 | Додав: Олександр | Теги: бізнес, ratne, райдержадміністрація, засідання, ратне
Всього коментарів: 0
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
...