Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
Районна б-ка смт Ратне для дітей
Публічна б-ка смт Заболоття
Дитячий відділ публічної б-ки смт Заболоття
Б-ка-філія с. Гірники 
Публічна б-ка с. Видраниця
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Жовтень » 9 » Триває реформування медицини
20:47
Триває реформування медицини
 Голова райдержадміністрації Вячеслав Лавренюк в рамках робочої поїздки відвідав Заболоттівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини та ФАП с. Щедрогір.
  В Заболотті голова розмовляв з головним лікарем районного центру первинної медико-санітарної допомоги Людмилою Терещук, головним лікарем Заболоттівської центральної районної лікарні № 2 Валерієм Свіржевським, завідувачем новоствореної амбулаторії Лідією Кіданецькою.
Заболоттівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини ввійшла до складу центру Ратнівського центру первинної медико-санітарної допомоги з 1 жовтня 2013 року. Вона розміщується в приміщенні лікарні. Обслуговує 7540 жителів, з них дорослого населення – 5697, підлітків – 288, дітей ( до 14 років) – 1555. Радіус обслуговування амбулаторії 23 км. До Заболоттівської  амбулаторії прикріплені Гутянський, Заліський та Красківський ФАПи. Медична допомога надається лікарями-терапевтами, лікарями-педіатрами дільничними, сестрами медичними загальної практики сімейної медицини, акушеркою. Персонал складає 13 штатних одиниць.
Зараз тут узгоджуються питання, пов’язані з передачею частини приміщення лікарні амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
На наступний рік планується закупити необхідне медичне обладнання, краще облаштувати приміщення.
В с. Щедрогір голова райдержадміністрації зустрівся з головою Щедрогірської сільської ради Раїсою Панасюк та поспілкувався по питаннях  облаштування ФАПу.
Тут продовжується реконструкція старого приміщення фельдшерсько-акушерського пункту, яка включає як зовнішні так і внутрішні роботи. Вартість цього будівництва більше 300 тис. грн.
Щедрогірський ФАП заснований в 1966 році. Обслуговує 914 жителів, з них дорослого населення – 677, підлітків – 11, дітей (до 14 років) – 226. Медична допомога надається фельдшером, сестрою медичною дільничою. Персонал складає 3 штатних одиниці.
Президентською програмою економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» передбачено, що для підвищення доступності медичної допомоги населенню необхідно провести реформування галузі шляхом чіткого структурного розмежування первинного, вторинного і третинного рівнів медичної допомоги та створення центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, госпітальних округів, високоспеціалізованих центрів, університетських клінік та їхнього ресурсного забезпечення; подальшого розвитку інституту сімейної медицини на основі зміцнення ролі первинної медичної допомоги. Лікуючим лікарем з надання первинної медичної допомоги пацієнтові є лікар загальної практики – сімейний лікар центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги.
Підставою для проведення модернізації мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу є нинішній стан справ у сфері - це низька якість медичних послуг та нерівний доступ до медичних послуг.
Розпочата в Україні медична реформа спрямована на побудову єдиного медичного простору, у якому б, як у єдиному ланцюгу, злагоджено працювали всі рівні медичної допомоги. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович під час відвідання «Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України».

Переглядів: 385 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
...