Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
Районна б-ка смт Ратне для дітей
Публічна б-ка смт Заболоття
Дитячий відділ публічної б-ки смт Заболоття
Б-ка-філія с. Гірники 
Публічна б-ка с. Видраниця
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Жовтень » 25 » Україно-Швейцарська співпраця максимально наближує Ратнівщину до європейського рівня
17:53
Україно-Швейцарська співпраця максимально наближує Ратнівщину до європейського рівня
23 жовтня голова райдержадміністрації Вячеслав Лавренюк, заступник головного лікаря з питань материнства та охорони дитинства Галина Кліщевська, завідуючий пологовим відділенням Анатолій Омелянчук, голова районної організації Партії Регіонів Валентина Краглик та працівники пологового відділення зустрілись за круглим столом в Ратнівській районній центральній лікарні. «Міжнародна співпраця в рамках реалізації Україно-Швейцарської проекту «Здоров’я матері та дитини» - було ключовим питанням для обговорення.
Завідуючий пологовим відділенням Анатолій Омелянчук повідомив, що Ратнівська центральна районна лікарня є партнером в реалізації Україно-швейцарської проекту «Здоров’я матері та дитини» з 2005 року. За цей період було реалізовано багато успішних ініціатив.
Діяльність Проекту була спрямована на надання перинатальної допомоги, впровадження сучасних підходів до надання послуг, використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Завдяки співпраці вдалося покращити якість медичних послуг для матерів та дітей.  Вагітні жінки та члени їх сімей мають змогу відвідувати школу відповідального батьківства, де лікарі акушер-гінекологи інформують та навчають майбутніх батьків про перебіг вагітності, народження дитини, післяпологовий період.
Запроваджені партнерські пологи. На сьогодні їх рівень становить 98%.
Із реалізацією Проекту повністю змінились правила роботи пологового відділення. Так, спершу введено цілодобове чергування акушер-гінекологів, трохи згодом - цілодобове чергування операційних медичних сестер.
Сумісно з швейцарським проектом організовано можливість цілодобового консультування стану вагітних як в Україні, так і в Європі через всесвітню мережу Інтернет, завдяки чому проходять навчання і лікарі.
Район був «піонером» по введенню перинатального реєстру вагітних і породіль. Перинатальний реєстр включає в себе збір, обробку та аналіз даних про вагітних, породіль і новонароджених задля покращан¬ня перинатальної допомоги. У базі реєструються всі візити вагітної жінки, результати всіх лабораторних обстежень, дані анамнезу, перебіг пологів і стан новонародженого. За кошти Проекту придбано комп’ютер в жіночу консультацію.
Зараз реалізується нова фаза Проекту, присвячена поширенню досвіду та досягнень попередніх фаз у всіх районах Волинської області. Тож наші лікарі постійно діляться досвідом з колегами інших районів.
Приємно відмітити, що на запитання голови райдержадміністрації щодо кадрового забезпечення Анатолій Омелянчук відповів, що кількість лікарських кадрів є стабільною і достатньою, поступово зростає їх кваліфікаційний рівень. За останній час три акушер-гінекологи оволоділи навичками ультразвукового дослідження.
Присутні лікарі також обговорили питання реформування медицини, зокрема, на третинному рівні – будівництво перинатального центру. Адже, належний рівень надання медичної допомоги недоношеним новонародженим є одним з важливих показників безпечних пологів. Вячеслав Лавренюк зазначив, що охорона материнства і дитинства є пріоритетним напрямком держави та висловив надію, що з будівництвом обласного перинатального центру, яке планують завершити у 2014 році, ця проблема буде менш відчутною.
Вячеслав Володимирович оглянув пологове відділення, зокрема, палати інтенсивної терапії, забезпечені сучасною медичною апаратурою для новонароджених, які народились недоношеними або з певною вродженою патологією (апарат для штучної вентиляції легень, інкубатор, лампа для фізіотерапії, пульсоксиметр, глюкометр, які були придбані в рамках реалізації Проекту). Оглянув комфортні палати відділення, в яких перебувають матері з новонародженими дітками. Також поспілкувались з породіллями, які високо оцінюють якість надання медичних послуг.
Вячеслав Лавренюк подякував за роботу працівникам пологового відділення та побажав успіхів у подальшій співпраці з іноземцями. «Ми повинні будувати Європу у себе, в країні, саме на цьому наголошує Президент України Віктор Янукович. Україно-Швейцарська співпраця максимально наближує Ратнівщину до європейського рівня", - резюмував Вячеслав Володимирович.

Переглядів: 430 | Додав: Олександр | Теги: райдержадміністрація, ратне, Лікарня
Всього коментарів: 0
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
...