Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
/span>
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Грудень » 1 » Всесвітній день боротьби зі СНІДом
10:20
Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Однією з найнебезпечніших хвороб світу є епідемія ВІЛ/СНІДу. У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) придбав масштаби пандемії. В даний час понад 41 мільйон людей живуть, будучи інфіковані ВІЛ/СНІДом. Найбільше від розповсюдження цього небезпечного захворювання в Європейському Союзі і країнах, що межують з ним, страждає молодь. 
В усьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людству несе глобальна епідемія. 

СНІД забрав життя багатьох мільйонів людей у світі і ще понад 100 мільйонів є приреченими. Жодна людина, жодна країна не може почуватися у безпеці від цього лиха.

Не дивлячись на збройні конфлікти та війни, людство має змогу об’єднатися проти спільного ворога, яким ще у ХХ столітті став СНІД. З метою об’єднання потенціалів та ресурсів багатьох різних закладів системи ООН була створена UNAIDS – Об’єднана програма з ВІЛ/СНІДу. Ця подія стала переломним моментом  в еволюції підходів до боротьби зі СНІДом.

Основний тягар епідемії несуть країни Африки. В деяких південноафриканських країнах розповсюдженість СНІДу є неймовірно високою, що ставить під сумнів можливість подальшого існування їхнього населення.

Населення інших регіонів світу охоплено епідемічним процесом по-різному. У більшій мірі синдром імунодефіциту поширений в Південній Америці, в Центральній, Південній та Південно-Східній Азії. У меншій мірі – в країнах Європи та Північної Америки.

Що стосується України, на жаль, статистика невтішна. В Україні щороку спостерігаються значні темпи зростання епідемії ВІЛ-інфекції. За неофіційною статистикою кількість інфікованих складає близько мільйона чоловік.

Реєструється прогресивне зростання кількості ВІЛ-інфікованих жінок репродуктивного віку в Україні, що складає найвищий показник у Європі. На щастя, у нас є значні успіхи в зниженні рівня передачі інфекції від матері до дитини. Вагітні жінки успішно проходять допологовий скринінг на ВІЛ.

Висока розповсюдженість ВІЛ-інфекції є в пенітенціарних закладах, що обумовлено вживанням ін’єкційних наркотиків ув’язненими і їхніми гомосексуальними стосунками.

Уряди всіх країн повинні проводити необхідні запобіжні заходи з приводу зростання та розповсюдження ВІЛ-інфекції та СНІДу.

Світ надто довго заплющував очі на епідемію СНІДу. Проте за останні 15 років відношення до нього змінилося. Усвідомивши всю серйозність ситуації, уряди багатьох країн взяли відповідальність за боротьбу проти ВІЛ/СНІДу. Виділяються великі фінансові ресурси, багато людей мають широкий доступ до антиретровірусної терапії. А деякі країни ефективно борються проти розповсюдження вірусу.

Особиста відповідальність стосується кожного з нас, а не лише представників влади. Відповідальність вимагає, щоб кожен докладав зусилля у боротьбі проти ВІЛ/СНІДу, щоб кожен проявляв турботу про ВІЛ-інфікованих та їхні сім’ї, щоб суспільство ні в якому разі не поверталося спиною до таких хворих, не робило їх ізгоями. Бо це такі самі брати і сестри, які впали в гріх і які усвідомили свій гріх, яких потрібно підтримати у найважчу хвилину.

У відділі абонементу представлено виставку-роздум "Небезпечні пристрасті".

Категорія: Новини бібліотеки | Переглядів: 664 | Додав: Олександр | Теги: ратне, ВІЛ, Бібліотека, СНІД
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2015  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
...