Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
/span>
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Як отримати більше від читання книг:


1. Читайте анотацію.

Перегляньте передмову, заголовки, розділи, зміст. Ви повинні зрозуміти, чи варто читати цю книгу, чи дасть вона вам те, що ви хочете. Крім того, ви уявите собі наочно структуру книги, і будь-який розділ, який вам належить прочитати, буде сприйнятий вами правильно, в контексті розповіді.

2.Визначити мету вашого читання.

Мета читання - це якраз ті самі знання або навички, які ви очікуєте отримати від вивчення літератури, рішення якої-небудь проблеми, вдосконалення ваших знань. Крім того, визначтеся, наскільки глибоко ви хочете вивчити поставлене питання: встановіть певний термін вивчення предмета, в залежності від необхідного вам обсягу знань, і не витрачайте більше, ніж запланували.

3. Переглядайте кожну главу.

Пробіжіться очима по всьому майбутньому розділу - підзаголовкам, ілюстраціям. Складіть цілісну картину. Потім вам буде набагато легше читати і засвоювати матеріал. Ви швидше виділятимете важливі деталі, основні ідеї.

4. Зробіть "карту книги".

Це резюме, короткий схематичний зміст книги. Воно допомагає вам краще засвоювати й систематизувати знання, отримані в процесі читання. В першу чергу, краще накидати карту книги. Це схематичне зображення її структури, де не потрібна деталізація: просто голий "скелет", по якому вам легше орієнтуватися.

5. Запишіть тези.

По-друге, запишіть ідеї, які вам зустрілися під час вивчення книги. Це можуть бути тези, витягнуті вами з кожної глави, короткий зміст основних моментів. Пам'ятайте, коли ви записуєте те, що хочете засвоїти, ви ще краще запам'ятовуєте це.

6. Запишіть загальні ідеї.

Також зафіксуйте ідеї, які ви виділили загалом, з усієї книги в цілому. Звичайно, багато хто з них вже повторюють ті тези, що ви виписали з кожної глави. Але пам'ятайте: довгий список не допоможе вам ефективно орієнтуватися у вивченому матеріалі. Запишіть 5-10 самих основних ідей.

7. Накидайте список необхідних дій.

Часто, вивчаючи літературу присвячену якій-небудь проблемі, людина ловить себе на тому, що після прочитання не зафіксувала ніяких рішень цієї проблеми. Читаючи книгу, виписуйте всі запропоновані в ній ідеї які прийшли вам на розум,  дії і кроки, які можна було б вжити у вашому випадку. Інакше всі цінні ідеї просто даремні.

8. Об'єднайте ваш список заходів щодо розв'язання проблеми і той список, що ви склали після прочитання книги.

Тепер ви можете бути впевнені, що витратили час не даремно: зіставивши ці списки, ви можете наочно побачити, які кроки краще не вживати, що буде зайвим, що - неефективним, а що цілком дієвим.

10 книжкових фактів

1) Читаючи авторів, які добре пишуть, звикаєш добре говорити.

2) Культура - це не кількість прочитаних книг, а кількість зрозумілих.

3) Люди, які читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор

4) Чим більше читаєш - тим менше наслідуєш

5) Люди діляться на дві категорії: на тих, хто читає книги, і на тих, хто слухає тих, хто читає

6) Книга завжди краще фільмів, тому що в уяві немає обмежень на спец. ефекти

7) Як з копійок складаються гривні, так і з крупинок прочитаного складаються знання

8) Читання для розуму - те ж що фізичні вправи для тіла

9) Щоб стати розумним, достатньо прочитати 10 книг, але щоб знайти їх потрібно прочитати тисячі

10) Довіряй книгам, вони найближчі друзі. Вони мовчать, коли треба, і говорять, відкриваючи перед тобою світ, при потребі.


Як читати більше книг:

1. Не читайте книги, тому, що ви повинні, читайте в задоволення собі.
Іноді доводиться читати книги тому, що це потрібно для роботи - таке читання не рахується. Хіба тільки ви знаходите цю книгу досить захоплюючою. Але таке, на жаль, буває рідко. Те ж саме стосується модних книг (робота це чи розвага - все одно). Тобто всі ваші знайомі прочитали і відгукуються про книгу тільки позитивно. І ви читаєте, тому, що модно, книга не йде, ви продовжуєте давитися і читаєте. А це загрожує нетравленням!

2. Викроюйте час для читання. Зараз мало хто може знайти достатньо часу для читання книг. Тобто ми читаємо величезну кількість статей і літератури, яка стосується нашої діяльності, але через перевантаженість роботою, постійної багатозадачності, зависанням в інтернеті і за серіалами у нас не залишається вільного часу для особистого читання.

3. Якщо ви читаєте, не відволікайтеся на інші дії. Ось чим хороші електронні читалки на відміну від планшетів, так це відсутністю відволікаючих чинників! Можу сказати з власного досвіду, що читаючи книгу з планшета, мої руки постійно тягнуться перевірити пошту, Twitter і повідомлення в Facebook. А електронна читалка повністю звільняє вас від таких спокус, не кажучи вже про стару добру паперову книгу. Залишається тільки знайти тихе затишне місце і читати, читати, читати ...

4. Любіть читання по справжньому. Читання - це магія. Читаючи книги з справжнім захопленням, ви відкриваєте для себе багато нового. Іноді навіть у книзі, яку ви перечитуєте з періодичністю раз на кілька років, ви все одно кожен раз відкриваєте для себе щось нове! Читання змінює вас, надихає на несподівані вчинки і відкриває можливості для нових цікавих ідей.

5. Зробіть читання соціальним. Знайдіть друзів, які захоплюються читанням книг так само, як і ви. Відкрийте свій книжковий клуб, нехай навіть не реальний, а віртуальний - існує багато соціальних мереж любителів читання. Читання - це не тільки одиночний вид спорту, він цілком може бути і командним.

6. Зробіть читання своєю хорошою звичкою. Про прищепленні позитивних звичок була написана не одна стаття (про книжки я краще промовчу). Читання - це дуже хороша звичка, і прищепити її можна, починаючи хоча б з 10 хвилин в день. Знайдіть щось, що вас надихає і мотивує, і дотримуйтеся основної лінії. Де знайдеться 10 хвилин, там знайдеться і 20, а можливо, й більше.

7. Не читайте так, як ніби читання - це ваша домашня робота. Читання не повинно бути черговим пунктом у вашому Списку Важливих Справ. Ви читаєте не для "галочки", ви читаєте для того, щоб зробити своє життя більш насиченим та цікавим!

8. Відмовтеся від книги, якщо вона нудна. Ви повинні читати не тому, що це добре і корисно, а тому, що ви отримуєте від цього процесу задоволення. Читання - це не прийняття вітамінів: кисло, але корисно! Читання - це задоволення і розвага. Якщо в процесі читання книги ви не відчуваєте ні того, ні іншого, відкладіть її і почніть читати щось більш цікаве.

 

...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
...