Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Не всіх людей доля наділила здоров'ям в рівній мірі. Живуть серед нас прекрасні люди, здібні і талановиті, але з обмеженими фізичними можливостями. Тому відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива мета суспільства та нагадування всім про обов’язок, перед людьми з обмеженими фізичними можливостями , що потребують захисту та підтримки у цей не простий час. Ми повинні допомогти цим людям, відчути себе рівними серед здорових співгромадян.
Багато читачів нашої бібліотеки – пенсіонери, ветерани, інваліди. Ці люди особливо потребують підтримки та допомоги. Їх хвилюють питання пенсійного забезпечення та соціального побутового обслуговування.
Але їх ще цікавлять і книги з рибальства, техніки, релігії, журнали «Лиза», «Дім, сад, город», «Твое здоровье», газети «Пантелеймон», «Порадниця» та інші видання.
Для цих читачів книга – це не тільки друг і порадник, але й добрий співрозмовник і лікар, а слово «читати» рівносильне поняттю жити. Тому в бібліотеці є адресна бібліотечна послуга: обслуговування користувачів з обмеженими можливостями (будь-якого віку) в дома. Свої заявки вони можуть передати через сусідів, знайомих, зателефонувавши до бібліотеки, а завдання бібліотекарів їх вчасно у короткий строк виконати.
3 грудня в Міжнародний день інваліда. Бібліотекарі Ратнівської центральної бібліотеки відвідали своїх користувачів занесли їм нову літературу та побажали міцного здоров’я і довголіття. Допомагаючи цим людям, бібліотекарі роблять благородну справу — не дозволяють їм почуватися одинокими, забутими та немічними. Адже, кожен з них віддає частинку свого серця й душевної доброти тому, хто найбільше її потребує.
|