Леся Українка, наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком, вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант боротьбі за їхнє щастя, за наближення і торжество на землі справедливості, добра, гуманістичних ідеалів. Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури й культури.
«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба». З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури.
Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. 25 лютого весь світ відзначає 145-річчя від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки. З цієї нагоди, вшановуючи самобутню творчість великої українки, Ратнівська районна бібліотека для дорослих організувала поетичний вернісаж «Леся Українка: доба і творчість», присутні долучилися до високої поезії геніальної Лесі Українки, дізналися про маловідомі сторінки життя цієї надзвичайно талановитої, прекрасної і мужньої жінки, яка все своє коротке життя боролася з важкою хворобою і, усміхаючись крізь сльози, писала прекрасні вірші, прозові і драматичні твори, закохувалась і любила, страждала і мріяла, як і кожна людина. Також на заході лунали поетичні твори: «Вишеньки» – Г. Самарчук, «Contra spem spero» – О. Гайбун, «Хто сказав, що я слабка» – Ю. Баранчук.
Книжкова виставка «Весь світ у слові Лесі Українки», доповнила цікавими матеріалами поетичний вернісаж.