12 лютого в Ратнівській районній бібліотеці відбувся хронограф пам’яті «Біль Афганістану навіки в душі», приурочений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27 річниці виведення військ з Афганістану. Афганська війна – це сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена… Та хіба війни бувають чистими? Вона як усі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі материнських сердець. У війни безжальні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика. Час і досі не загоїв рани. Назавжди залишиться болем у серцях нашого народу сумна статистика: 160 тисяч наших земляків пройшли це жорстоке випробування, 3383 із них повернулися додому в цинкових трунах, 12 тисяч залишилися інвалідами, понад 100 тисяч живуть і житимуть із невиліковними хворобами. Ми маємо знати про страшні події афганської війни і пам’ятати кожного із тих, хто в 20, 30 років став свідком і учасником воєнних подій. Посивіли завчасно хлопці – афганці. Спілкуючись з ними, дізнаємось, що ще й досі йдуть в тривожних снах у бій, затуляючи від куль один одного. Відчуваємо, як важко ним і досі повертатися до цих чорних сторінок у їхньому житті, а ще важче вирвати їх, знищити і забути.
На пам’ятну зустріч у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав до бібліотеки завітали колишні воїни-афганці – члени Ратнівської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану, представники районної влади. Розпочали свято ведучі Наталія Панасюк та Катерина Дерев’яненко – бібліотекарі центральної районної бібліотеки. На святі виступили: заступник голови районної ради – Олександр Бенедисюк, заступник голови апарату райдержадміністрації Віталій Фесик, заступник Ратнівського селищного голови Надія Романюк, голова Ратнівської районної організації ветеранів Афганістану – Сергій Філіпчук, член правління обласної спілки воїнів – інтернаціоналістів – Василь Півень, які урочисто привітали воїнів – інтернаціоналістів з святом, вручили подарунки. З пісенними привітаннями виступили працівники Ратнівського будинку культури та Ярослав Наход – воїн-інтернаціоналіст. Такі зустрічі вже стали традиційними, на яких звучать спогади про незабутніх бойових побратимів, які не повернулися до рідної землі, про тих, чиї долі скалічила війна.
З метою гідного вшанування мужності, самовідданості, вірності військовому обов’язку воїнів - інтернаціоналістів у бібліотеці була організована фото виставка з даної тематики, під назвою - «Чужиною забрані долі».
Пам’ятаймо ! Шануймо пам’ять про них !
|