25 лютого відбувся День бібліографії на тему: «Донька Волинського краю» (до 148-річниці від дня народження української письменниці, перекладачки, літературного критика та громадської діячки).
У програмі заходу: було проведено медіа-подорож «Маєток Косачів у Колодяжному»; обладнана виставка «Світле безсмертя Лесі Українки»; консультації по самостійному пошуку необхідної інформації за допомогою довідково-бібліографічного апарату книгозбірні; бібліографічний огляд літератури: «Поетеса, перекладач, громадська діячка…». Також підготовлено вебліографічний список літератури «Славна дочка Прометея».

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба». З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури. Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант проявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

Леся Українка – це така багатогранна творча особистість, про яку М.Бажан сказав: «В історії світової літератури важко знайти таке ім’я, яке дорівнювало б її таланту, мудрості, проникливості, значущості». Будуть відходити віки, будуть приходити віки… а вічне увійде у вічність, не так у бронзу чи мармур, як в очі людські, в надії людей, бо допоки живе надія – живий і народ. То ж будемо і ми вчитися терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі Українки.
|