...І мовчки сотня непокорених героїв
відходила у чисті небеса,
і погляди знесилених мільйонів
дивились вслід братам, батькам, синам».
21 листопада 2013 року за кілька днів до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, український уряд радикально повернув курс держави від євроінтеграційного до курсу, спрямованого на розвиток співпраці з державами-членами СНД. Поступальний рух колеса історії зупинено. Обурена таким рішенням уряду України молодь виходить на Майдан Незалежності у Києві. Невдоволення підтримують по всій Україні. Це був початок Революції Гідності.
Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва. Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За це прагнення Україна заплатила більше сотні людських життів та кілька сотень покалічених людей. Страшна ціна. Революція людської гідності. Саме так назвали ці буремні дні боротьби народу проти злочинної влади в засобах масової інформації, що тривала впродовж усіх зимових місяців 2013-2014 рр. та призвела до повалення тоталітарного режиму. Ця революція була не лише за людську, а й за національну гідність.
Минув рік із того моменту, як загинули вони – герої, яких народила революція Майдану. Тепер нашу Україну ціною своєї крові, а інколи й життя оберігають учасники АТО в Донецькій та Луганській областях.
До річниці Революції Гідності у центральній районній бібліотеці проведено віче-реквієм «Майдан:Революція Гідності». На заході були присутні працівники державних установ району, активісти Євромайдану, громадськість селища.
Ведуча Наталія Панасюк, зачитала факти, які відтворювали події майдану, а також перелічила загиблих волинських героїв, не просто померлих, а тих людей, які віддали своє життя за кожного з нас, за волю, за честь, за славу….. за народ! Після цих слів зал оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної сотні. Перед присутніми виступили: Віра Чернуха - керуюча справами районної ради; Віталій Бірук - депутат районної ради, громадський діяч; Анастасія Павлович - громадська активістка; Микола Горбачук - депутат Районної Ради, громадський діяч. Вірш, присвячений подіям євромайдану декламувала Людмила Оксенчук. Щирі слова, які лунали в залі, розчулили кожного учасника.
Вбиті в столиці Герої Небесної Сотні мають стати прикладом для кожного свідомого українця. Ми маємо робити все від нас залежне, аби смерть героїв не була марною. Майдан став символом боротьби, символом прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. Герої небесної сотні віддали своє життя за кожного з нас,поклавши душу і тіло на вівтар за свободу своєї країни. Ми про це повинні завжди пам’ятати.
Кадри кривавої розправи над мирними демонстрантами, присутні змогли побачити у продемонстрованому відеоролику «Небесна сотня. Плине кача».
Працівниками бібліотеки оформлено книжкову та фото-виставки подій євромайдану.
Від учасників заходу були покладені квіти до біг-борду Героям Небесної сотні та запалені свічки пам’яті.
Вічна пам'ять героям! Слава Україні!
Більше фото тут
|