За вікном зима. Ось у таку пору, 25 лютого 1871 року, народилася Лариса Петрівна Косач (Леся Українка). Це ніжне і дзвінке ім'я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам'яті кожного українця, і не тільки українця. Леся належить усім, хоч осягнення її таланту вимагає певної інтелектульної підготовки, її творчість зіткана з різних мотивів світової культури.

Жила сім'я Косачів на Волині. Дівчинка зростала в інтелігентній родині, яка мала давні волелюбні традиції. Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури й культури. «Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба». З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури.
Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії,драматургії, прозі, літературній критиці, перекладацькій роботі та фольклористиці.
Готуючись до відзначення дня народження Лесі Українки - геніальної дочки українського народу, Ратнівська районна бібліотека провела літературну скриньку «Лесин віночок», та підготувала книжкову виставку «Чистий промінь Лесиного слова». Мета заходу передати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного.
Співробітники бібліотеки та запрошені гості згадували поетичні рядки безсмертних творів, висвітлювали сторінки біографії та творчого шляху поетеси.
|