Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої.
Війна – це подія, про яку можна говорити багато, але її хочеться забути водночас. Війна – це мільйон людських жертв, слізні спогади наших дідів та прадідів, які були свідками тієї жахливої події, коли під уламками гранат та свистом куль захищали свою Батьківщину.
Все далі в історію відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя за наше з вами сьогодення. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю.
Зберегти їх пам'ять, донести ЇЇ до молодого покоління святий обов’язок кожного.
  
Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. До Дня пам’яті та примирення в центральній районній бібліотеці відбувся історичний екскурс «Кривава ціна миру в Європі 45-го та сьогодні», який провели бібліотекарі Катерина Дерев’яненко та Наталія Власюк, для учнів 10 класів ЗОШ №1 - гімназії та їх класних керівників. Через книги, пісні воєнних років , кадри кінохронік під назвою «Маки червоні», «Журавлі», «Я не видел войны», «Перемога» присутні доторкнулись до сторінок Великої Вітчизняної війни. На закінчення зав відділом обслуговування Світлана Панасюк провела презентацію книжкової виставки до Дня Перемоги «Зорять із граніту вічні солдати, болями їхніми пам’ять жива». Документальні матеріали, які представлені – це історії життя тих, хто воював на фронтах війни, хто працював у тилу для фронту й Перемоги, хто піднімав з руїн і відроджував країну. Книжкова виставка містить фотоілюстрації воєнних часів та книги учасників Великої Вітчизняної війни по Ратнівській селищній раді Волинської області.
  
Кожне молоде серце сьогодні і завжди повинно берегти пам’ять про всіх, хто відстоював державу в тій страшній війні. Берегти, шанувати і згадувати своїх дідів і прадідів. Берегти і стояти на варті, щоб ніколи не повторилася та біда, яку пережив народ у 1941-1945 роках. Тепер нашу Україну ціною своєї крові, а іноді й життя оберігають учасники АТО в Донецькій та Луганській областях. Людська пам’ять… Вона має свої межі. Сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні – жити під мирним небом єдиної України без війни – здійсниться. І в цей нелегкий час, коли точаться бої на Сході, ми повинні бути справжніми патріотами, відстоювати єдність, суверенітет і незалежність України. Тож бажаємо нам всім миру, спокою і світлого майбутнього!
|