26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.
Чорнобиль… Слово – що стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.
Тож на передодні 28 – ї річниці у стінах Ратнівської районної бібліотеки відбувся день пам’яті під назвою «Як вічна рана, цей страшний Чорнобиль».
Ведучі Світлана Панасюк та Олена Пінкевич розповіли присутнім про події 1986 року , які змінили світ. А також присутні мали змогу ознайомитись з викладкою літератури під назвою: «І гіркота пече полинна», переглянути уривки з документальних відео-фільмів «Чорнобиль: минуле і сьогодення», «Чорнобиль: загублений світ», прослухати пісні «Скорботний день» у виконанні ансамблю «Мелодія», «Ой у гаю, у гаю» у виконанні «Тріо» РБК.
І якою б полиновою не була наша пам’ять про скоєне лихо, та ми залишаємось жити мрією майбутнього з добротою, надією, вірою, любов’ю до рідної землі, до народу, до наших чарівних луків, озер, гаїв.
|