Ну що б , здавалося, слова...
Слова та голос – більш нічого.
А серце б'ється-ожива,
Як їх почує!..
Тарас Шевченко
Мова – одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – священний обов’язок кожного.
У центральній районній бібліотеці була проведена поетична година «Барви рідної мови» до дня української писемності і мови. Кращі декламатори заходу взяли участь у конкурсі читців-поезії про рідну мову який відбувся 11 листопада в актовому залі Волинської православної богословської академії, в місті Луцьку. Конкурс, організований Волинською «Просвітою», проходив у два етапи відповідно до вікових категорій учасників. Між собою змагалися учні 1–7 класів, старшокласники та студенти. Учасників конкурсу благословив митрополит Луцький і Волинський Михаїл:«Хай переможе не просто гарне слово, хай переможе велика любов до своєї мови», – наголосив митрополит.
Декламацію поезії оцінювало компетентне журі. Окрім перших трьох місць, читці мали можливість отримати спеціальні призи від членів журі. На конкурсі звучали як легендарні твори Володимира Самійленка, Ліни Костенко, так і маловідома поезія про українську мову.
Учасниками від Ратнівського району на обласному конкурсі були Юлія Полівода бібліотекар бібліотеки-філії села Височне, яка зайняла ІІІ-тє місце у конкурсі читців-поезії про рідну мову нагороджена дипломом та подарунками. Свиридюк Юрій учень 11-А класу школи-гімназії №-1 нагороджений дипломом учасника конкурсу, подякою і подарунком, Хомич Наталія учениця 11-А класу школи-гімназії №-1 відзначена дипломом учасника конкурсу та бібліотечкою книг.
Ми свято віримо в те, що не зміліє ріка нашої мови ніколи, слово рідне заграє новими гранями краси і довершеності! Мова — це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
|