![](/i.jpg)
Багатогранний талант Лесі Українки виявився у найрізноманітніших сферах літературної праці — вона була ліриком, драматургом, прозаїком, літературним критиком і публіцистом, перекладачем і фольклористом. Але вона не лише потужний і різнобічний талант, а й непримиренний борець за кращу долю рідного краю. Її талант поєднав гаряче серце патріота і самовідданість, світлий розум філософа і жіночу ніжність, грацію та шляхетність. Вона — символ мужності і боротьби — здобула у світі високе ім’я народної поетеси. Про що б вона не писала — про Україну чи античну Грецію, середньовічну Європу або стародавній Схід — думала про майбуття свого народу, вірила і боролась за нього до останнього подиху. Леся Українка належить до митців, котрі пережили свій час, її літературна спадщина назавжди стала однією з вершин художньої свідомості українського народу і водночас видатним явищем світової літератури. Ім’я поетеси овіяно всенародною любов’ю. Просвітяни пишаються тим, що Леся Українка — одна з фундаторів Матері-Просвіти.
![](/_nw/3/s52435696.jpg)
25 лютого минає 146 років від дня народження Лариси Петрівни Косач, котра золотими літерами вкарбувала своє ім’я серед когорти національних геніїв світу. З цієї нагоди у Ратнівській районній бібліотеці було проведено день бібліографії «Слово, що із серця проросло», медіа-подорож «Маєтком Косачів у Колодяжному», розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Лесина пісня».
![](/_nw/3/s58444878.jpg)
Представлена література на виставці відкриє для читачів нові грані геніальної поетеси. Будуть відходити віки, будуть приходити віки, а вічне увійде у вічність. Не так у бронзу чи мармур, як в очі людські в надії на добро та вічну пам’ять.
І нехай проходять дні за днями,
А роки – хай змінюють роки.
Леся Українка завжди з нами
На усі літа, на всі віки.
|