Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
/span>
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Жовтень » 9 » Модернізація первинної ланки медицини – пріоритет Глави держави
20:50
Модернізація первинної ланки медицини – пріоритет Глави держави
На виконання доручень Президента України щодо модернізації первинної ланки медицини голова районної державної адміністрації Вячеслав Лавренюк відвідав Велимченську амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Цей медичний заклад було утворено на базі дільничної лікарні. Велимченська дільнична лікарня заснована  в 1958  році. З 1 травня 2013 року за рішенням сесії районної ради ввійшла до складу Ратнівського центру первинної медико-санітарної допомоги як Велимченська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. До амбулаторії прикріплені Датинський і Запільський ФАПи. Медична допомога надається лікарями, акушеркою, сестрами медичними загальної практики сімейної медицини та сестрою медичною з фізіотерапії. Є тут також пункт швидкої медичної допомоги, який належить до Волинського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катасторф.
Разом з головою райдержадміністрації в амбулаторії побували заступник голови райдержадміністрації Іван Бурко, головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Терещук та сільський голова Василь Філозоф.
Про роботу медичного закладу гостям розповіла завідувач Софія Жук.
Софія Михайлівна – лікар зі стажем. З 1976 року працювала вона на посаді головного лікаря Велимченської дільничної лікарні. А з 1 травня 2013 року стала завідувачем місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
За словами Софії Михайлівни, амбулаторія обслуговує близько 4,5 тис. населення, як дорослих так і дітей. На денному стаціонарі на сьогодні проліковано 430 чоловік, виконано 3860 ліжкоднів. Всього тут 15 ліжок.
Дбають і за одинокопроживаючих людей, тих, хто зловживає спиртними напоями та інших людей, в яких не склалася доля. Весною цього року  їх було обстежено за допомогою флюорографа в рамках виїзду працівників обласного тубдиспансеру.
Спалаху гострих респіраторних захворювань серед пацієнтів поки що немає.
Підготувалась Софія Михайлівна і до оплювального періоду. «Дрова завезені, торфобрикет є, котельня підготовлена» - говорить завідувачка амбулаторії. Так що хворі мерзнути не будуть. Виділяє держава кошти для закупівлі обладнання, ліків та на інші потреби.
Гості, які завітали до медичного закладу, оглянули стоматологічний, акушерський, фізіотерапевтичні кабінети та кабінет лікаря загальної практики сімейної медицини. Персонал працює, скрізь порядок. В розмові з завідувачем амбулаторії голова райдержадміністрації Вячеслав Лавренюк поцікавився організацією роботи та господарськими питаннями, запевнив, що держава і надалі буде опікуватися медициною на селі та побажав успіхів і натхнення в роботі.
Відвідав голова райдержадміністрації і аптеку, яка розташована неподалік амбулаторії. Поспілкувався керівник району з аптекарем Галиною Повх. Галина Василівна розповіла про графік роботи, свої обов’язки та особливості роботи закладу.
До речі, цей медичний заклад приймає участь у реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Відповідно до проекту цьогоріч гіпертонікам Волині виділено майже 4 млн грн на пільгові рецепти. Приємно також відмітити, що Ратнівський район утримує перше місце в області за рівнем відшкодування вартості ліків для гіпертоніків, який становить 24,7 %.
Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою затверджений урядовою Постановою від 25 квітня 2012 року. Його реалізація здійснюється у два етапи. Перший - підготовка лікувально-профілактичних закладів, лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги до порядку та правил виписування рецептів для хворих на гіпертонічну хворобу, уточнення реєстру хворих, які потребують медикаментозної корекції.
У рамках другого етапу Кабінет Міністрів України виділяє кошти для аптек, щоб компенсувати витрати на медикаменти.
За пільговими рецептами необхідно звертатися  до лікарів (дільничних, сімейних, кардіологів) за місцем проживання.
Однією з головних цілей медичної реформи, реалізація якої продовжується в Україні, є забезпечення ефективної первинної допомоги. Це позиція Президента України Віктора Януковича. «Первинна медична допомога в Україні повинна бути якісною і своєчасною», – сказав Глава держави в інтерв’ю журналістам у Дніпропетровську.

Переглядів: 564 | Додав: Олександр | Теги: медицина, райдержадміністрація, ратне
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
...