Вдосконалення діяльності бібліотек в сучасних умовах пов’язано з методичним забезпеченням їх роботи. Зусилля Ратнівської центральної районної бібліотеки як методичного центру спрямовані на розвиток сільських бібліотек-філій. Питання підвищення кваліфікації є одним із важливих елементів діяльності бібліотеки. Ефективною комплексною формою підвищення компетентності є семінар-практикум для сільських працівників бібліотечної галузі «Сучасна сільська бібліотека в умовах інтенсивного розвитку інформаційних технологій», який відбувся 2 липня на базі Щедрогірської бібліотеки–філії з виїздами в сільські бібліотеки–філії сіл Заброди, Річиця та Підгір’я. Відкрила семінар-практикум директор Ратнівської централізованої бібліотечної системи Віра Сидорук. У своєму виступі вона висловила своє бачення сучасної сільської книгозбірні та ознайомила бібліотекарів з програмою семінару.
Привітала учасників семінару-практикуму та побажала плідної праці голова Щедрогірської сільської ради Раїса Панасюк.
З повідомленнями виступили:
«Бібліотека на селі: реальність та можливість» - методист центральної районної бібліотеки Наталія Кізякова.
«Шукаємо формулу успіху: уроки професійної майстерності» - завідуюча районної дитячої бібліотеки Наталія Панасюк.
«Завідувач сільською бібліотекою: людина, професіонал, читач» - завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Світлана Панасюк.
«Фандрейзинг на селі: проблеми, пошуки, рішення» - бібліотекар бібліотеки-філії села Заброди Марія Савчук.
«Масовий захід як засіб рекламної діяльності бібліотеки» - бібліотекар бібліотеки-філії села Щедрогір Лідія Середюк.
Бібліотечні працівники отримали теоретичні знання і методичні поради, удосконалили професійні навики працівників.
Сільська книгозбірня, незалежно від того, на яку дольову частку працює сільський бібліотекар, є джерелом знань для місцевої громади, центром інформації, культури та спілкування, акумулятором добрих справ в рідному селі. Це інтерактивний центр громади, де книги як носії інформації переплітаються з використанням новітніх технологій, є місцем куди б хотілося приходити знову й знову.
Невпинно плине час, змінюючи наше життя, землю, навколишнє середовище. Ці зміни впливають і на духовний світ людства, який і нині тісно пов'язаний з книгою. Але в усі часи, в періоди політичних, економічних, революційних скрут та змін, бібліотеки виконували важливу місію - були дзеркалом і пам'яттю народу, держави, центрами її духовності.
|