22 вересня центральна районна бібліотека організувала презентацію персональної виставки переселенки зі Сходу, майстра народної творчості України Сукової Надії Сергіївни: «Скарби українського народу».
Ведуча, завідуюча Заболотівською бібліотекою-філією для дітей, Глушко Валентина розповіла присутнім про значення української вишивки в житті кожної людини. Адже вишивка існує на теренах України з часів трипільської культури. У кожен виріб жінки вкладають свої почуття та мрії, приносять собі і людям радість.
Надія Сергіївна Сукова – жителька м. Донецьк, але дитинство та юність її пройшли на Волині, в селищі Заболоття.
Надія Сергіївна представила рушники різного типу, портрети, картини, ікони, сорочки, різноманітні серветки, речі як повсякденного так і святкового вжитку, домашні обереги. котрі вишивала ще мама Надії Сергіївни.
Всі вироби насичені глибоким символічним змістом. На рушниках ніби живі голубки і ластівки, маки і троянди, мальви та чорнобривці, зіроньки, кетяги калини та грона винограду, благородні олені, козаки на конях.
Кожен рушник вишитий з нагоди якоїсь події, що стала у житті народної майстрині і кожен має свою назву: «Мамине благословення», «Мої задуми», «Пташина розмова», «Святая Ардань», «Моя Волинь», «Червоні троянди», «Мій рідний край», «Дерево життя», в якому присутнє філософське розуміння минулого, сучасного і майбутнього.
Надія Сукова – майстриня від Бога, говорили на презентація голова райдержадміністрації, голова районної ради та завідуюча відділом культури Олена Горнік.
Свої вироби майстриня дарувала президенту України Віктору Ющенку, а також неодноразово представляла на виставках в різних містах України.
Надія Сукова єдина в Україні майстер філейної вишивки та штапівки.
До них належать рушники: «Спасівський», «Олені», «Мелодія виноградної лози» та серветки: «Ранкова зоря», «Весна прийшла», «Козацьке барокко», «Квітка надії», «Зустріч».
Майстриня не лише запозичує чиїсь орнаменти, але більшість створює сама, має великий художній смак.
До вишивання майстриня долучила і доньку Олену, яка перейняла від мами терпіння, вправність і майстерність.
Присутні запрошували майстриню представити свої вишивки в різних трудових колективах та селах району.
|