Ти кажеш, не було голодомору?
І не було голодного села?
Я бачив сам у ту зловісну пору
І пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах.
А кажеш – не було голодомору?
Д. Білоус
Трагічні сторінки історії України, не дають змоги забути нам, свідомим синам і донькам своєї країни, події 32-33-х років. Голодомор залишається страшною сторінкою у нашій історії.
До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій у нашій бібліотеці презентовано книжкову виставку «Схиліться! Свічку запаліть, хто у молитві, хто у серці».
У запропонованих виданнях наводяться документи, що висвітлюють Голодомор 1932-1933 рр. та масові політичні репресії, організовані сталінським тоталітарним режимом, розглядаються складні правові аспекти Голодомору 1932-1933 років в Україні, а саме: методологія його правової оцінки, історично - правовий аспект Голодомору, питання правової кваліфікації голодомору як геноциду, визначення суб’єктів злочину та потерпілих від нього. Спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
На десятиліття можна засекретити архіви. Можна приховати в глибинах спецсховищ викривальні документи. Можна змести сліди злочину. Можна враз і вдруге, і втретє переписувати історію на угоду влади чи ідеології. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про страшні події. Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати її. Пам'ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.
|