Слава Україні! Героям слава!
Цей одностайний поклик душі, що гордо вихопився з уст велелюдного Майдану, почув увесь світ – він сягнув самого неба і могутньою хвилею покотився по Україні, збадьорюючи серця її патріотів і збурюючи лють ворогів.
21 листопада 2013 року на Європейську площу в Києві із протестом проти наміру можновладців зупинити Угоду про рух України до Європи вийшли мирні люди.
Чи не є справжнім дивом, що відбувалося все те в дні, коли Православна церква відзначала свято Архістратига Михаїла – покровителя всіх, хто виступає проти сил зла... А про криваву ніч з 30 листопада на 1 грудня дізнався весь світ.
Так почалася боротьба - боротьба проти корупції. За незалежність держави. За неподільну суверенну Україну. За рух до тих ідеалів, що їх виборювало не одне покоління українців… «Бандерівці», як уже вкотре вороги назвали українців, ставали на захист синагог, кримські татари засвідчували свою відданість Україні в боротьбі проти сепаратизму, росіяни проголошували себе українськими націоналістами, євреї створювали сотні самооборони.
З нагоди пам’ятної дати п’ятої річниці за участю представників виконавчої влади, місцевого самоврядування, учасників Революції Гідності, антитерористичної операції, учнів та громадськості району відбулася година вшанування «Україна - територія гідності й свободи» , яка була присвячена спогадам цих сумних, і доленосних моментів, котрі почали змінювати нашу Державу.
Ведучі Катерина Дерев’яненко та Анна Коб нагадали присутнім, що саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести-акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Зневага законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики держави, до яких належала Угода про асоціацію, викликала обурення українців.
![](/_nw/4/s92749048.jpg)
Перед присутніми виступили: Євген Савлук – перший заступник голови районної державної адміністрації та Віра Чернуха – керуюча справами районної ради.
![](/_nw/4/s77051651.jpg)
Година вшанування пройшла на патріотично-емоційній ноті. Документальний фільм про події на Майдані, поезія та пісні у виконанні учнів, зворушили серця присутніх.
![](/_nw/4/s07768690.jpg)
Учасники заходу пам’ять загиблих вшанували покладанням живих квітів до білборду «Героям Небесної Сотні» та пам’ятної дошки загиблих військовослужбовців в антитерористичній операції.
Ми мусимо пам’ятати про цих мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг героїв Небесної сотні не був марним.
Історія революцій гідності, фотодокументи, творчість майданівців, художнє відображення боротьби за національну гідність у творах письменників – все це пропонується відвідувачам бібліотеки на виставці “За волю, правду і майбуття”.
![](/_nw/4/s08607123.jpg)
Бібліотеки завжди були і є інформаційними центрами та культурними осередками для місцевих громад. І сьогодні вони ще раз підтвердили, що можуть бути центрами, навколо яких згуртовується громада для вирішення будь-яких проблем. Книгозбірні насправді єднають Україну своїми бібліотечними справами і не тільки...
![](/_nw/4/s59221613.jpg)
|