Державною казначейською службою України з 08.08.2016 року по 21.10.2016 року на честь 25-ї річниці Незалежності України проводилася всеукраїнська акція «Вишивана моя Україна». Ідея акції полягала в тому, щоб працівники територіальних органів Казначейства кожної області своїми руками вишили карту нашої Батьківщини притаманними для кожного регіону орнаментами.
А історія карти — вишиванки така:
Усе починалося зі згортка простого білого полотна з нанесеним на нього контуром карти, який Голова Казначейства Тетяна Слюз під час своєї робочої поїздки на Схід країни власноруч привезла казначеям Донеччини та Луганщини. Тоді впродовж тижня Голова Казначейства відвідала всі без винятку управління Казначейства, розташовані на території, підконтрольній українській владі, зустрілася з колективами 42-х Казначейств, які долучилися до цієї патріотичної акції, ще раз засвідчивши свої прагнення до вільної і Незалежної України.
Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст і символи мирного життя….
Далі карта-вишиванка відправилася у подорож по всій Україні.
Йдучи зі Сходу на Захід усіма регіонами нашої Батьківщини, акція “Вишивана моя Україна” ще раз засвідчила високий дух патріотизму, притаманний українцям, єднання всіх казначеїв країни незримою ниткою любові до рідної землі.
У кожному регіоні карта доповнювалась новими візерунками, нанесеними натхненними казначейськими майстринями. Вишивали карту і чоловіки.
Побувавши в кожній із областей України, вишита карта повернулась у столицю, де на Софіївській площі булла урочисто передана Голові Казначейства та працівникам центрального апарату.
У центральному апараті Казначейства оформлення “Вишиваної України” завершилось остаточно. ЇЇ оздобили Державним гербом-тризубом і символом миру — голубом. А ще на ній з’явилася Автономна Республіка Крим та слова — пояснення про створення карти.
Уже багато днів, пройшовши сотні кілометрів із Сходу на Захід України, побувавши на шостому континенті, де несуть наукову вахту дослідники Антарктиди на станції «Академік Вернадський», казначейський оберіг карта «Вишивана моя Україна» знову продовжила свій шлях Україною. Естафету прийняла західна частина нашої держави – Волинська область.
Час перебування подорожуючої карти «Вишивана моя Україна» на Волині припав на прекрасну пору – коли все починає цвісти. Той час – коли поля вкриті рясним первоцвітом і повітря наповнене солодким пахощами ніжних і водночас таких сильних квітів. Вони першими випробовують матінку-землю і першими дарують кольорове вбрання.
Саме такими ж яскравими і різнокольоровими є вишивані полотна Волині. Кожний хрестик на полотні – то є окрема літера в історії роду, родини та краю. І завдяки майстерності поєднання відкриваються цілі образи та картини. Не таємниця, що вишиванка – це розповідь, яку вміє прочитати не кожен. А хто посвячений у таїнство цієї прадавньої науки, що передається з покоління в покоління, може взнати і прочитати історію тої чи іншої вишиванки чи орнаменту.
2 травня у Ратнівській центральній районній бібліотеці відбулась презентація «Вишивана моя Україно», на якій казначеї Ратнівського району представило вишиту карту України.
![](/_nw/3/s68172674.jpg)
Полотно «Вишивана моя Україна» - це невидимий ланцюг, що поєднав і об’єднав цілу Україну. Кожний хрестик є доповненням і продовженням один одного. Це вкраплення молитви цілого народу, що лунає в унісон на захист Матінки-України.
![](/_nw/3/s83381148.jpg)
|