Вітаємо Вас на сайті нашої книгозбірні!
Меню сайту
Наші партнери
/span>
Лічильник

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична діяльність

Методична діяльність Публічної бібліотеки спрямована на підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, підтримку професійного рівня, що є необхідним для забезпечення ефективної діяльності бібліотек. В методичній роботі надається перевага аналізу статистичних інформаційних документів, підготовці узагальнюючих матеріалів, розробці методичних рекомендацій, підготовці та наданню методичних порад, консультацій, практикумів.

Для навчання бібліотечних працівників працює школа передового досвіду «Новації, творчість, ініціатива – запорука успішної роботи бібліотеки », заняття в якій проводяться по групах. Для працівників бібліотек постійно поповнюються новими матеріалами тематичні полиці «На допомогу бібліотечному працівнику»,  «Сучасна бібліотека – синтез традиційних та інноваційних технологій».

З метою підвищення фахового рівня працівників бібліотек проводяться семінарські заняття, практикуми, майстер – класи, методичні дні, тренінги.

Протягом року проводяться виїзди в бібліотеки-філії з метою обстеження роботи бібліотек та надання методичної і практичної допомоги на місцях.

 

Бібліографічна діяльність

Бібліограф займається організацією та редагуванням довідково-бібліографічного апарату, до якого входять фонд довідкових і бібліографічних видань, система картотек. Переглядає і аналітично розписує періодичні видання, які надходять до бібліотеки, веде систематичну картотеку статей, краєзнавчу картотеку та ряд допоміжних картотек.

Бібліограф проводить:

- довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів;

- допомагає при користуванні каталогами та картотеками;

- по замовленню користувачів підбирає, літературу для написання рефератів, курсових робіт, повідомлень з предметів шкільної програми;

- рекламує періодичні, довідкові та інші видання за допомогою повідомлень, бібліографічних оглядів.

- допомагає скласти бібліографічний опис творів друку або список літератури до курсових, дипломних робіт та рефератів.

- виконує усні та письмові бібліографічні довідки.

До послуг користувачів районної бібліотеки відноситься: систематична картотека статей, краєзнавча картотека, зведена картотека періодичних видань. 

Використовуючи мережу Інтернет надаються послуги інформаційного змісту.

Методична допомога на місцях

Майбутнє бібліотеки в суспільстві визначають висококваліфіковані фахівці. Тому не випадково формуються і принципово нові вимоги до кадрового складу, що розглядається як основний ресурс, який в першу чергу забезпечує успіх роботи бібліотек.

Публічна бібліотека  є методичним центром,  що  забезпечує інформаційну підтримку бібліотечних  фахівців і створює сприятливі умови для формування їх інформаційної компетентності та інформаційної культури.

Головним завданням публічної бібліотеки,  як методичного центру для бібліотек району, є донесення до своїх колег нової інформації, кращого передового досвіду, дієвих форм і методів роботи з користувачами.

Однією з ефективних  форм допомоги з різних бібліотечних питань є надання необхідної  методичної та практичної  допомоги  під час виїздів на місця до бібліотек-філій. Під час яких проводяться комплексні вивчення роботи або з якогось окремого питання, здійснюються  тематичні  моніторинги, надається методична та  практична допомога  в оформленні  та розстановці бібліотечних фондів,  в організації інформаційних зон та оформленні наочності бібліотек, веденні облікової документації, роботі з алфавітними  каталогами, краєзнавчою та систематичною картотеками.

Організовуючи методичну роботу, працівники районної бібліотеки  пам’ятають, що методична допомога – це не самоціль, вона вимірюється не кількістю проведених семінарів, виїздів або консультацій, а своїми результатами, тим, наскільки збільшилось число читачів, як організована популяризація літератури в бібліотеках, як зросло творче ставлення бібліотекаря до своєї справи.

 

...
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
...