У житті все починається з чогось : річечка із струмочка, дерево із коріння. Так і в поезії. Т. Шевченко і Леся Українка, І.Франко і П.Тичина, М.Рильський і О.Олесь, Л.Костенко і В. Стус… - ці імена входять в наше життя з дитинства і залишаться з нами до кінця. Кожний знаходить в них щось своє, близьке і зрозуміле. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.Чи задумувались ви коли-небудь, звідки в душі людини народжуються геніальні вірші? Від чого з’являється дивовижний дар, який спонукає звичайні слова звучати по-новому, від яких сильніше б’ється серце і захоплює подих?
11 березня центральна районна бібліотека відчинила двері в дивовижно-яскравий світ художнього слова видатного українського Митця – Ліни Василівни Костенко, провівши літературну годину «Світ творчості Ліни Костенко», для учнів 11 – Б класу школи – гімназії №1 ім. В П. Газіна.
Сьогодення диктує нові вимоги до сучасного бібліотечного працівника. Змінюються професійні орієнтири взаємодії бібліотекаря і користувача. Все більше уваги приділяється питанню професійної етики.
25 лютого на базі Ратнівської центральної районної бібліотеки проведено практикум для новопризначених бібліотечних працівників за участю бібліотек-філій сіл Прохід Пословська Валентина та Височне Полівода Юлія.
Леся Українка, наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком, вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант боротьбі за їхнє щастя, за наближення і торжество на землі справедливості, добра, гуманістичних ідеалів. Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури й культури.
Мова - це не просто засіб людського спілкування , це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен у першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.
3 лютого в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулася виробнича нарада бібліотечних працівників району. На нараді було розглянуто ряд питань. Також обговорювались питання планування діяльності бібліотек на 2016 рік та звітності за 2015 рік. Виробничу нараду закінчили з привітанням ювілярів.
Наша синьоока Волинь – колиска мудрості, доброти, прекрасного. Це край лісів, тихоплинних річок, озер і гаїв, які споконвіків оспівують талановиті люди наділені Богом щедрим талантом. На нашій древній землі народились поліські зорі: Іван Вишенський, Олена Пчілка та її донька Леся Українка – гордість і слава всього світу.
Павло Тичина — один із найвидатніших українських поетів, рівних якому знайти дуже складно. Народжений у бідній родині, він бачив життя села, міста, церкви, літературної громади, інтелігенції особисто та зсередини.
З метою ознайомлення з народними звичаями святкування Різдва та збереження цих традицій у Здомишельській загальноосвітній школі пройшло свято колядки: "До Вертепу поспішайте, Сина Божого вітайте", яке підготовила завідуюча сільською бібліотекою Ніна Харківець.
Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом, хоча у багатьох католицьких країнах народне благочестя досі відводить йому головне місце серед свят.